Відшкодування збитків після ДТП, судом.

У серпні 2020 року, за правовою допомогою звернулась громадянка, яка мандруючи у своєму автомобілі  на відпочинок на  море, потрапила у ДТП в Одеській області. Рішенням суду винним у ДТП визнано водія іншого автомобіля.

По завершенні відпочинку, автомобіль було перевезено на ремонт у м.Львів, також  було проведено судову автотоварну експертизу для визначення розміру збитків. Згідно висновку експертизи, вартість відновлювального ремонту автомобіля становить 679 328 гривень. Натомість, розмір збитків (із врахуванням зносу автомобіля) становить рівно половину від вище вказаної суми - 339 664 гривень.

Оскільки придбати необхідні деталі та зробити роботи по ремонту автомобіля не можливо було за суму 339 664 гривень, то було прийнято рішення стягувати із винуватця ДТП вартість відновлювального ремонту автомобіля - 679 328 гривень та вартість перевезення авто із Одеси у Львів та інші витрати на підготовку  справи  до суду. Варто нагадати, що 130 000 грн. відшкодувала Страхова компанія винуватця ДТП.

Після всіх розрахунків, сума до стягнення із винуватця ДТП  становила приблизно 580 000 гривень. 

Ще однією особливістю цієї справи було, що Автомобіль моєї клієнтки був у лізингу, який ще не був виплачений, а тому по техпаспорту власником автомобіля значився Банк (лізингодавець). Тобто, потрібно були вирішити питання, Чи банк чи громадянка мають подавати до суду позов? Якщо ж банк, то ці кошти, що будуть стягнуті підуть на оплату лізингу, чи банк передасть на ремонт автомобіля ?Було вирішено подавати позов від імені громадянки, на підставі аналізу змісту договору лізингу, Закону про лізинг та норм Цивільного кодексу.

У квітні 2020 року, судом було прийнято рішення яким стягнуто із винуватця ДТП вартість відновлювального ремонту автомобіля та послуг перевезення, всього на суму приблизно  580 000 грн та судові витрати на справу. Справа № 504/73/21.

Правову допомогу у цій справі надавав, адвокат Цебак І.С.


 

 
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net