Розмитнення автомобіля (транспортного засобу).

Після набрання чинності законами про "євробляхи" багато українців через пільговий акциз розмитнили автомобіль (транспортний засіб). Багато хто й зараз, купує авто за кордоном і везе в Україну на розмитнення. Дана стаття не про процедуру розмитнення, і не про розмір мита. Ми поговоримо що робити, якщо Ви придбали авто за 9999,00 евро, а митниця вважає що ціна авто 15 000,00 евро?!


І так ви приїхали на митницю, подали інвойс (фактуру) та митну декларацію, в якій вказали митну вартість авто згідно інвойсу 9999,00 евро. Проте через декілька днів отримуєте вимогу від митниці надати додаткові документи, що підтверджують вартість авто. Брокер вам рекомендує надати звіт експерта про оцінку авто, експортну декларацію країни відправника (Німеччини, Швеції, чи звідки там авто приїхало), ви подали.

Проте через кілька днів отримуєте картку відмови реєстрації митної декларації та Рішення про корегування митної вартості товару, транспортного засобу, в якому вказана митна вартість авто - 15 000,00 евро, а від так треба сплатити додатково приблизно 1500,00 евро (мита та ПДВ).

Брокер розводить руками, і каже плати або повертай авто. І Ви хочете, чи не хочете змушені доплатити приблизно 1500,00 евро (мита та ПДВ). Після чого подає брокер нову декларацію на митну вартість 15 000,00 евро і митниця цю декларацію реєструє та видає вам посвідчення для реєстрації транспортного засобу в Україні.

Так виглядає, що вже все. Треба змиритись із тим, що із Вас стягнуто додаткові 1500 евро. Проте в  Картці відмови реєстрації митної декларації та в Рішенні про корегування митної вартості  товару в самому низу, дрібним шрифтом написано, що відповідно до ст. 24 Митного кодексу України в разі не згоди ви маєте право оскаржити до суду ці рішення.

Дійсно після завершення митної процедури, ви можете на протязі 6 місяців, подати до адміністративного суду позов про скасування Картки відмови реєстрації митної декларації та Рішення про корегування митної вартості  товару, а також про повернення вам додатково сплачених вами мита та ПДВ (в нашому випадку це приблизно 1500 евро).

Адміністративні суди часто приймають рішення  на користь декларантів (покупців авто).

 

 

 

 

 
Адвокат, юрист - Іван Цебак

Адвокат, юрист - Іван Цебак

Послуги адвоката та юридичні послуги у Львові
Для замовлення консультації або послуг, перейдіть на сайт
https://advokat-lviv.net