Договірне право у Львові

Договірне право Кожний з нас по всякденно укладає договори. Сама проста купівля товару у магазині (продуктів) це також укладення договорів. Проте договори бувають різні, зокрема за ступенем важливості, не варто порівнювати договір купівлі квартири або автомобіля із купівлею електрочайника.

Важливі або дуже важливі договори укладаємо не часто і кожний з нас сам собі вирішує наскільки даний договір важливий. Проте при укладені важливого договору ватро звернути увагу на ряд моментів, таких як: правовий статус контрагента, зміст договору, подальше виконання договору.

Правовий статус контрагента

Особа за своїм статусом може бути юридичною особою, фізичною особою підприємцем, фізичною особою, резидентом або не резидентом, це у свою чергу впливає на документи якими підтверджуються повноваження особи, що підписує договір. Якщо особа, що підписала договір і тим самим перевищила свої повноваження, то такий договір можна визнати у суді недійсним, а відтак двох стороння реституція (кожна сторона повертає іншій, все що отримала за тим договором). Зрозуміло, що таке нікому не потрібно, при умові що хтось цього не планував.

Також важливим є правовий статус контрагента у податковому плані, тобто яка із сторін договору буде податковим агентом, який розмір податку, тощо.

Зміст договору

Закон говорить, що сторони вільні у визначені умов договору на власний розсуд при умові, що тим самим не порушено закон або права інших осіб. Проте закон також визначає, що договір є укладеним з моменту досягнення згоди сторонами з усіх істотних умов договору, такими є – предмет, ціна, строк договору. Але закон до окремих договір висуває додаткові істотні умови.

Якщо сторони не досягнули згоди хоча б з однієї з істотних умов, то такий договір вважається не укладеним, тобто вважається що договору не було. Іншими словами, якщо ви взяли в оренду майно (автомобіль), але при укладенні договору оренди автомобіля не узгодили однієї із істотних умов договору, то вважається, що ви не уклали договір оренди, і не взяли автомобіль в оренду.

Побутує думка, що договір є завжди чесним, рівним по відношенню до двох сторін договору, і що це забезпечує закон. Насправді так не є. Закон дає великі можливості до врегулювання у договорі прав та обов’язків сторін, і якщо одна із сторін договору, скористається послугами юриста, то він обов’язково перетягне на бік тої сторони більше прав, вигідніші умови, тощо.

Виконання договору

Підписати договір то половина справи, друга значно важливіша половина, виконати належним чином договір. Буває так, що договір виконано сторони претензій не мають, але документи які підтверджують виконання договору (акти, накладні, тощо) складені неналежно. В такому випадку контрагент отримує формальне право звернутись в суд на іншу сторону, мовляв та не виконує договір.

Дуже важливо правильно, точно оформити документи якими підтверджується виконання договору (акти, накладні).

Замість висновків:

Якщо ви зустрілись із ситуацією, коли ви плануєте укласти договір, який є для вас важливий не розраховуйте на власні знання у сфері права (звичайно якщо ви не юрист), закон, або порядність контрагента, краще звертатись до юристів, які належним чином захистять ваші права та інтереси під укладення договору.

Найкращі ті гарантії, які узгоджені сторонами та зафіксовані у договорі.

Бажаю всім успіху у ваших починаннях.