Антиколекторські послуги у Львові

Антиколекторські послуги Дані послуги за своїм характером є різновидом юридичних послуг. Ці послуги спрямовані на захист прав та інтересів особи, громадянина від незаконних дій колектора. Антиколекторські послуги складаються із дій:

- превентивний захист прав та інтересів клієнта;
- безпосередній захист прав та інтересів клієнта;
- активний захист прав та інтересів клієнта.

В кожному індивідуальному випадку в залежності від обставин справи та стадії розвитку подій, здійснюється індивідуальний підхід до ситуації, що склалась. В першу чергу детально вивчається обставини справи, дійсні правовідносини між кредитором та боржником, додаткові факти. З’ясовується правовий статут колектора, правові підстави виникнення у нього прав (переведення права вимоги на колектора).

1. Превентивний захист прав та інтересів клієнта.
Якщо особа (боржник, позичальник) передбачає, що його фінансовий стан в найближчий час не дозволить належним чином виконати взяті на себе зобов’язання (виплатити кредит, проценти, інші платежі), то потрібно провести превентивні заходи для максимально можливого захисту прав та інтересів. Такими заходами можуть бути зокрема, але невиключно: звернення до кредитора (банку, кредитної спілки, іншої фінансової установи) з проханням зменшення розміру процентної ставки, введення «кредитних канікулів» (виплачується лише проценти без тіла кредиту), якщо є застава (іпотека) майна або майнових прав, то спроба їх превентивного захисту, інші заходи в залежності від ситуації.

2. Безпосередній захист прав та інтересів клієнта.
Якщо колектор (кредитор) вже звернувся в суд за стягненням кредиту, то в такій ситуації потрібно проводити безпосередній захист прав та інтересів у суді. Іноді боржники не ходять в суд, мовляв, це затягне справу, або пишуть різні «відписки», що вони начебто хворі, у відряджені тощо, з метою знову таки затягнути справу. Як правило такі дії допомагають лише на перший раз, надалі суддя визнає не поважною причину неявки боржника (відповідача) і вирішує справу за його відсутності (заочне рішення суду). Краще в такій ситуації безпосередній захист у суді. Варто перечитати кредитний договір, договір поруки, іпотечний договір, перерахувати розмір процентів наведений у позовній заяві, перевірити яку суму кредиту ви оплатили, переглянути правові підстави зміни процентної ставки, дотримання інших правових нюансів. Якщо ви виявили неточності викладені у позові, то варто подати свої заперечення до суду. Суд буде зобов’язаний взяти їх до уваги, та належним чином оцінити при винесенні рішення по справі.

3. Активний захист прав та інтересів клієнта.
Найкращий захист - напад, це правило відоме з давніх – давен, і дуже корисне в такій ситуації. Процесуальним законодавством України (цивільний процесуальний, господарський процесуальний кодекси України) передбачають подання зустрічних позовних заяв. Якщо ви отримали позов, то ви також маєте право подати зустрічний позов. В цьому і полягає активний захист, але не давня судова реформа (липень 2010 року), обмежила строки подання позовних вимог. Для того, щоб не прострочити строк подачі зустрічного позову варто, одразу після отримання позову готувати зустрічний позов. Для підготовки зустрічного позову потрібно визначити спірні моменти, з’ясувати дійсні правовідносини між сторонами, перечитати ще раз договори (кредитний, іпотеки, застави, поруки), переглянути правові нюанси укладення цих договорів. При видачі кредитів (банки, кредитні спілки) часто «закривали очі» на формальні вимоги закону, але при підготовці зустрічного позову необхідно звернути увагу на такі формальні порушення. Завдяки таким формальним порушенням можна захистити права та інтереси боржника перед колектором.

Замість висновків:

У цій публікації коротко по суті було охарактеризовано можливі способи захисту прав та інтересів боржника. Звичайно, що рядовий боржник не є юристом, та його знання у галузі права не є на високому рівні. Можливий варіант почерпнути знання та різні документи із мережі Інтернет, але такі дії навряд чим будуть мати успішний результат, кожна ситуація є індивідуальна, а тому потребує індивідуального підходу до її вирішення. Рекомендую звертатись до юристів, які належним чином захистять ваші права та інтереси перед кредитором (колектором).

Бажаю всім успіху у ваших починаннях.